Uzaktan Diyet Programı

Uzaktan diyet programı, bir diğer adıyla online diyet;  beslenme ve diyet merkezine gitmeden uzaktan diyet danışmanlığı hizmetine verilen isimdir. Diyetisyenlik hizmeti almak isteyen bireyler Bursa, İzmir, Ankara, Adana, Yalova; yaşadığı şehir fark etmeksizin online diyet yoluyla diyet danışmanlığı hizmetinden faydalanmaktadır. Uzaktan diyet ile diyetisyen ile yüz yüze görüşme olmaksızın diyet danışmanlık merkezindeymiş gibi bireysel diyet listesi hazırlanmaktadır. Online diyet programları için tıklayınız.  Uzaktan diyet programlarıyla hedef ayda 3 kilo ile 8 kilo kaybıdır.

Diyetisyen Kimdir?

Diyetisyen diyet yazmaya yetkili tek meslek gurubudur. Spor antrenörleri, kendi başlarına kilo vermiş bireyler, diyetisyen eşliğinde kilo vermiş bireyler, beden eğitimi öğretmenleri, pratisyen hekimler veya uzman hekimler diyetisyen değildir. Beslenme bir bilimdir ve her bilim dalında olduğu gibi beslenmede de uzmanlık gerekmektedir. Her bireyin ihtiyaçları farklıdır. Her bireyin diyet listesi parmak izi gibi kendine özel olmalıdır. Diyetisyen unvanını almak için üniversitelerin beslenme ve diyetetik bölümünden mezun olmak gereklidir.

Diyetisyenin Görevleri Nelerdir?

Diyetisyenin zayıflatıcı diyet yazmanın yanında ;

  • Sağlıklı beslenme eğitimleri düzenleme
  • Kilo alma programı oluşturma
  • Çocuklarda sağlıklı beslenme planlama
  • Menü planlama
  • Sporculara özel beslenme planı oluşturma
  • Gebelere özel beslenme planı oluşturma
  • Emzirme döneminde süt arttırıcı beslenme planı oluşturma
  • Troid hastalığında, yüksek tansiyonda, diyabette beslenme tedavisi uygulama gibi görevleri vardır.

Gelişigüzel Diyet Listeleri

Gelişigüzel diyet listeleri metabolizmaya ciddi zararlar vermektedir. Alanında uzman olmayan kişilerin hazırladığı veya internetten araştırma yoluyla bulunan diyet listelerini uygulamak doğru değildir. Bu tarz diyet listeleri ile sürekliliği sağlamak mümkün olmadığından kalıcı zayıflamak mümkün değildir. Kulaktan dolma diyet listeleri saçlarda dökülme, vitamin- mineral eksiklikleri, kuru cilt gibi çeşitli problemlere sebebiyet verir. Besin öğeleri eksik bir beslenme planı uygulamak kas kaybına yol açar. Gelişigüzel diyetler kronik hastalıklara neden olmaktadır. Geri dönüşü olmayan hastalıkları tetiklemektedir. Sağlık durumu, gün içerisindeki aktivite durumu, boy, kilo, yaş gibi bilgiler doğrultusunda hazırlanan uzaktan diyet paketleri yani online diyet paketlerine tıklayarak ulaşabilirsiniz

 Uzaktan Diyet

Pandemi dolayısıyla evlerinden dışarı çıkmak istemeyenler için online diyet. Covid-19 salgını nedeniyle evlere kapandığımız bu dönemde sağlıklı beslenme alışkanlıkları kazanmak isteyen bireyler uzaktan diyet yoluyla online olarak beslenme planlarına ulaşmaktadır. Çoğu kişide genel algı ‘diyet yaparsam bağışıklık sistemi zayıflar ve hastalıklara yakalanma riski artar’ şeklindedir. Ancak doğru diyet programı ile kilo kaybının yanında bağışıklık sisteminin güçlenmesi; hastalıklara yakalanma riskinin azaltılması sağlanmaktadır. Diyet yapmak aç kalmak değildir. Aç bırakan diyet listeleri uygulanmamalıdır.

Bursa’da yaşamasa dahi Diyetisyen Merve Güner Öksüz’den danışmanlık hizmeti almak isteyen kişler uzaktan diyet programından faydalanmaktadır. Diyetisyen Merve Güner Öksüz her ay yüzlerce online danışan kabul etmektedir.

Yaşadığı şehirde diyetisyen olmayan kişiler uzaktan diyeti çoğunlukla tercih etmektedir. Diyetisyen Merve Güner Öksüz Bursa’da ki diyet merkezinde yüz yüze diyet hizmetinin yanında Türkiye’nin her il ve ilçesinde hizmet vermektedir.  Online Diyetisyen Merve Güner ÖKSÜZ   İzmir online diyet, İstanbul online diyet, Bursa online diyet, Yalova online diyet hizmeti mevcuttur.

Almanya, Avusturya, İngiltere, Fransa gibi ülkelerde yaşayan ve kendi kültürlerine uygun diyet programı uygulamak isteyenler uzaktan danışmanlık yoluyla diyetisyenlik hizmeti almaktadırlar.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir