Online Diyet Yapanlar Tavsiye Eder mi?

diyet

Online diyet artık birçok kişinin aşina olduğu bir kavram. Online diyet en basit haliyle kilo alma, kilo verme, sporcu diyeti, gebelik döneminde beslenme, emzirme diyeti gibi beslenme ve diyet danışmanlığı hizmetlerinin online kanallar yoluyla uzaktan alınmasıdır.  Yazının ilerleyen kısmında Diyetisyen Merve Güner Öksüz mentörlüğünde online diyet uygulayanlar tarafından yazılmış tavsiye yazılarını bulabilirsiniz. Online diyet nedir hakkında detaylı bilgi için tıklayınız. Online diyet danışmanlığı uzaktan görüntülü görüşme ya da sesli görüşme ya da mesajlaşma yoluyla vermektedir. Online Diyet listeleri Diyetisyen Merve Güner Öksüz tarafından hazırlanmaktadır.

Diyetisyen Merve Güner Öksüz kimdir yazımızı okumak için tıklayınız

Online diyet hizmetinin diyetisyen ofislerinde alınan hizmetlerden farkı;

  • Ölçümlerin eğer vücut analiz cihazına ulaşma olasılığınız yok ise; antrompoetrik  ölçümler yoluyla yağ kaybı olup olmadığını gözlemlememiz. Bazı durumlarda kilo kaybı olur, ancak vücut ölçülerine yansımaz. Kilo kaybetmenize rağmen vücut ölçülerinin değişmemesi kas veya su kaybettiğiniz anlamına gelir. Sizin için doğru diyeti uygulamadığınızda kas kaybı, su kaybı yaşanır. Yanlış diyet listeleri kıtlık mekanizması gereği yağlanmaya sebep olur. Bazı durumlarda ise tartıya istediğimiz kilo kayıpları yansımaz anca vücutta gözle görülür bir incelme vardır.  Bu yağ kaybettiğiniz; kasları koruduğunuz ya da artırdığınız anlamına gelmektedir. Online diyette hedef tartıya çok kilo kaybı yansıması değil; tüm kayıpların yağlardan sağlanması, hatta ve hatta diyet sürecinde kas kütlesinin artırılmasıdır. Kas kütlesinde artış yaşanması için elit sporcu olmanıza gerek yoktur. Sağlıklı diyet listesinin günlük yarım saatlik aktiviteyle desteklenmesi durumunda dahi yağ kaybıyla beraber kas artışları gözlemlenmektedir. Doğru diyet kilo verme sürecinde %80 etkilidir.
  • Yüz yüze ofis ortamında değil; tatilde, iş yerinizde, evinizde görüşmelerin sizlerin seçeceği yöntem (  görüntülü, sesli konuşma veya mesajlaşma ) ile gerçekleşmesi. Covid 19 salgını nedeniyle online diyet ofis görüşmelerinden daha çok tercih edilmektedir. Bulaş riski yaşamadan diyetisyene ulaşmanın yolu online diyet görüşmeleridir. Pandemi dönemine özel indirimli online diyet paketlerini linke tıkayarak inceleyebilirsiniz.

 Diyetisyen Merve Güner Öksüz Hakkında Danışan Yorumları

Merve Hanımı uzun zamandır sosyal medyada takip ediyordum, Gemlik’te ismini hep olumlu duydum. Kendime güvenim gelip hazır hissettiğimde kendisinden randevu aldım, biz kendisi ile yola yeni çıktık ve sonunda başaracağımıza inanıyorum. İlk on beş günün sonundaki kontrolümde bunu daha iyi anladım. Listesine uymak için elimden gelen gayreti gösterdim ve tartıya çıktıktan sonra 9 paket büyüklüğündeki margarini vücudumdan attığımı söyledi ve çok mutlu oldum. Demek ki doğru yoldayız. Gelmek isteyenlere şunu söylemek isterim sizin için hazırladığı listeye birebir uyarsanız halk arasında söylenildiği gibi diyetteyim çok açım bakış açısı olmuyor, ben listeye uyuyorum ve aç kalmıyorum. Diyetin eşittir aç kalmak olduğunu fikri toplumumuzda oluşmuş yanlış bir fikir bunu Merve Hanım’a geldiğinizde ne demek istediğimi daha iyi anlayacaksınız. Diyet yolcuğu sizde başlıyor ve sizde bitiyor. Eğer diyetisyeninizin dediğine harfiyen uyarsanız verim alırsınız ama kaçamak yaparsanız ona danışmadan kafanıza göre diyette farklılığa giderseniz başarı elde edemezsiniz. Ben Merve Hanım’a sormadan hareket etmiyorum ve kendisinden çok memnunum. Rahatlıkla sorabiliyorum, mesaj atıyorum. Benimle birebir ilgileniyor ve bu benim için çok önemli. Vücudunda değişiklik isteyen herkese tavsiye ederim.

S.Ş

 

Öncelikle şunu söylemek isterim ki Merve Hanım sevecen güler yüzlü işini layıkıyla yapan biri. Arkadaşım vasıtasıyla tanıştım kendisiyle. İyi ki tanımışım. Troid hastasıyım ve kemik erimem var .Buna rağmen karşılıklı vermiş olduğumuz emekler sayesinde 20 kilo verdim.Merve Hanım dan dengeli ve düzenli nasıl beslenilir onu öğrendim. Üstelikte hiç aç kalmadan.43 yaşındayım. Hep gelişigüzel diyetler yaptım. Ama hiç faydasını görmedim. Lütfen sizde kendiniz için yardım alın. Bilinçsizce diyetler yapmayın.(gerçi diyet yapmadım düzenli beslenmeyi öğrendim)Merve Hanım iyi ki var minnettarım muhteşem biri tavsiye ederim. Çok çok teşekkürler kendisine

M.G

 

Spor öncesi ve sonrası beslenme için mükemmel yardımcı oldu. Merve Hanım sayesinde kas kaybetmeden yağ yakmayı başarıyorum. Her şey için teşekkürler.

R.Ö

Kesinlikle tavsiye ederim. Gemlik diyet yada Gemlik diyetisyen denilince aklıma gelen tek kişi. Güler yüzlü işini bilen en önemlisi zorlanmadan sağlıklı kilo alıp vermenizi sağlayan işinin ehli biri.

B.U

Sizi tanığım için çok şanslıyım. İşini çok iyi yapan ve aynı zamanda çok iyi motive eden süper diyetisyenim … Başarılarınızın devamını diliyorum, sevgiler. İşinizde bu kadar iyi olduğunuz için de ayrıca teşekkürler…

T.E

Merve hanımı Instagram sayfamda tesadüfen buldum. Online diyet ile kilo verme serüvenime başladık. Verdiği listeye uyarak 15 gün gibi kısa bir sürede beni daha fazla motive eden bir kilo vermenin mutluluğuyla yolumuza devam ediyoruz. İnanıyorum ki birlikte güzel sonuçlar alacağız. Doktoruma teşekkür ediyorum. Sayesinde aç kalmadan da kilo vermenin mümkün olduğunu öğrendim. İyi ki tanımışım sizi doktor hanım..

N.B

İlk 14 günümde 4 kilo verdim, Vücudum değişmeye başladı, inanılmaz mutluyum. Çünkü belimde lordoz düzleşmesi ve fıtıklarım var, günün çoğunu yatarak geçirmek zorunda kalıyorum, hareketim neredeyse yok, üstelik 44 yaşındayım ve hormonal sıkıntılarım var. Hiç zorlanmadan kilo vermeye başladım  bu sürede bana destek olup moral verdiğiniz için, bu uzun yolda yanımda olduğunuz için çok teşekkür ediyorum. Hiç açlık çekmiyorum, tatlı krizlerim kalmadı ve artık kilo verememekten korkmuyorum İyi ki varsınız.

G.C

Güler yüzlü ve samimi kişiliğiyle aynı zamanda işinin ehli biri olmasından dolayı Gemlik’te tavsiye edeceğim tek diyetisyendir Merve Hanım. Annemle birlikte 2 ay geçirdik. Bugün 3.ayımıza adım attık. İdeal kilomuza ulaşana kadar da Merve Hanım’ın listelerine uymaya devam edeceğiz. Eğer siz de yaşam biçiminizi değiştirip sağlıklı bir şekilde kilo vermek istiyorsanız başka adres aramayın. Her şey için teşekkür ederiz.

M.Y

Güler yüzü ve sizin isteklerinizi dinleyen, güzel yönlendirmeleriyle motive eden, iradenizi yönetebilen harika bir diyetisyen. iki haftada 4 kiloyu Merve hanımla birlikte uğurladık devamı geliyor 

M.E

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir