Greyfurt Suyu Yağ Yakar mı?

Biraz portakalımsı, biraz da pomelo meyvesini andıran greyfurt hafif acı bir tada sahiptir. Greyfurt tüketiminin yağ yıkımına yardımcı olduğuna dair kanıtlanmış herhangi bir çalışma yoktur. İçeriğindeki bol C vitamini ile birlikte çeşitli mineraller metabolizma hızının artırılmasına yardımcı olmaktadır. Ancak başlı başına greyfurt tüketimi yağ yakımı sağlamamaktadır.

Greyfurdun Faydaları Nelerdir?

Vitamin ve minerallerden zengin greyfurt meyvesinin tüketimi ya da suyunun içilmesiyle bağışıklı sisteminizin güçlendirilmesine katkıda bulunabilirsiniz. Bir orta boy greyfurt ortalama 80mg C vitamini içermektedir.1 orta boy greyfurt tüketimiyle günlük C vitamini ihtiyacının tamamını karşılanmaktadır. Kış mevsiminde düşen vücut direncinin kuvvetlendirilmesine yardımcı olur.  Greyfurt suyunun tüketilmesindense meyve olarak tüketilmesi sağlık açısından daha faydalıdır. Tüketilen greyfurt meyvesi ile diyet posa alımı artmasıyla bağırsak sağlığının korunması; dolaylı olarak ta bağışıklık sisteminin güçlenmesi sağlanmaktadır.

Düzenli greyfurt tüketimi yüksek tansiyonun dengelenmesine yardımcı olmaktadır. İlaç kullanıyorsanız greyfurt tük

yağ yakımı greyfurt

etmeden önce doktorunuza mutlaka danışmanız gerekmektedir.

Aç Karnına Greyfurt Yemek ya da Greyfurt Suyu İçmek Zayıflatır mı?

Gün içerisinde yeterli C vitamini alımı metabolizmanın hızlanmasına yardımcıdır. Ancak aç karnına greyfurt yemek ya da greyfurt suyu içmek zayıflatmaz. Aç karnına greyfurt meyvesi tüketimi  asidite oranının yüksek olması nedeniyle çeşitli mide rahatsızlıklarına neden olabilmektedir. Bilhassa hassas bir mideniz var ise aç karnına greyfurt yemek ve greyfurt suyu tüketiminden kaçınmanız gerekmektedir. Öğünlerle birlikte ya da ara öğünlerde greyfurt tüketimi önerilmektedir.

Yatmadan Önce Greyfurt Suyu İçmek Zayıflatır mı?

Yatmadan önce greyfurt suyu içmek zayıflatmamaktadır. Yatmadan önce greyfurt suyu içmek mide rahatsızlıklarının tetiklenmesine sebebiyet vermektedir.

 

Not: Greyfurt çeşitli ilaçlarla etkileşime girmektedir. Bazı ilaçların etkinliğini artırmakta, bazı ilaçların etkinliğini azaltmaktadır. İlaç kullanıyorsanız greyfurt tüketiminden önce doktorunuza başvurunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir