Diyetisyen Muayenesi Nasıl Olur?

Diyetisyen muayenesi;  Beslenme danışmanlık merkezlerinde, güzellik salonlarında, hastanelerde veya spor salonlarında olmaktadır. Diyetisyen seansında diyetisyen kişisel bilgileriniz, yeme alışkanlıklarınız, yaşam tarzınız, aktivite durumunuz , sağlık durumu hakkında bilgilere sahip olmak için bazı sorular sorar. Diyetisyen kan tahlili yaptırmanız hususunda öneri de bulunur. ( Pandemi dolayısıyla gerek yüz yüze gerekse online diyet görüşmeleri için kan tahlili yaptırılması zorunlu değildir. ) Online Diyet Nedir? Nasıl Yapılır yazımıza tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Bu bilgiler diyetisyenin sizleri tanıması ve özelleştirilmiş liste oluşturması açısından önemlidir. Ardından kilo, boy ölçümüyle beraber detaylı bir vücut analizi yapılır. Vücut analizi ile vücudunuzda bulunan yağ, sıvı, kas, kemik ağırlığı; yağ dağılımı gibi bilgilere erişilir. Ve sıra geldi diyet listesini yazmaya. Diyetisyen Merve Güner Öksüz diyet listesini oluştururken sizlerin görüşlerini önemser.  Yemek istemediğiniz besinler diyette olmaz. Diyet listesi ile aç kalmaz; doyarak kilo kaybı sağlanır. Merve Hanım’ın sizlere özel hazırladığı liste ile tatlı krizleri son bulur. Detaylı bilgi için sağlıklı diyet listesi nasıl olmalıdır yazımızı okuyabilirsiniz.

Diyetisyen muayenesi ortalama yarım saat sürer ve diyetisyenimiz bu süre boyunca aklınızda olan soruları cevaplar. Diyetisyen Merve Hanım çok zorlanmadığınız müddetçe ilk 15 gün kaçamaklara izin vermez. 15 günün ardından güzel sonuçlar geldikçe diyette kaçamaklara yer verilir. Diyet yaparken diyetisyenimiz aklınızdaki soruları her zaman whatsapp üzerinden cevaplar. Diyetisyen Merve Güner Öksüz ile tanışın.

Diyetisyene Gitmeden Yapılması Gereken Tahliller

Diyetisyen Merve Güner Öksüz diyete başlamadan yapılması gereken tahlilleri ilk görüşmede söyler.  Eğer herhangi bir sağlık probleminiz yok ise görüşmede diyet listesi hazırlanır. Diyet listesinin hazırlanmasını takiben yaptırdığınız tahlil sonuçları Merve Hanıma iletilir. Tekrar beslenme ve diyet danışmanlığı merkezine gitmenize gerek yoktur. Tahlil sonuçlarına göre gerekliyse diyet listesi revize edilir. Kan şekeri, Kolesterol, troid hormon değerleri, demir, D vitamini önemli parametrelerdendir.

Diyetisyen İçin Kan Tahlili Sağlık Ocağında Yapılır mı?

Diyetisyenin istediği kan tahlillerinin tamamını sağlık ocaklarında ücretsiz olarak yaptırabilirsiniz.

Diyetisyen Kontrolünde Ayda Kaç Kilo Verilir?

Kilo verme hızını etkileyecek bir rahatsızlığınız yok ise diyetisyen kontrolünde ayda 3-8 kilo verilir. Başlangıç kilosu, metabolizma hızı, aktivite durumu kilo verme hızını etkiler. Bazı durumlarda danışan 100 kilo ve üzerindeyse ayda 12 kiloya kadar kayıplar olmaktadır. Diyetisyen Merve Güner Öksüz ile hem online diyet hem de Bursa Gemlik Beslenme ve Diyet Danışmanlığı Merkezinde danışanları tarafından yapılmış yorumlara ulaşmak için tıklayınız.

Kilo Vermek İçin Diyetisyen Şart mıdır?

Kilo vermeyi etkileyecek metabolizma hastalığınız yok ise kilo vermek için diyetisyen desteği şart değildir. Aldığınız kalori harcadığınız kaloride az ise kilo verimi olur. Ancak her kilo kaybı yağ kaybı değildir. Diyetisyen desteği almadan; vücudun ihtiyaç duyduğu besinler karşılanmadan sağlıklı kilo kaybı mümkün değildir. Diyetisyen desteği olmadan kilo verildiğinde çok büyük oranlarda kas ve su kaybı yaşanmaktadır. Kas kaybı ile incelme sağlanması mümkün değildir. Kas kaybı yorgunluk, isteksizlik yapar. Kilo vermek için değil ama sağlıklı kilo vermek için diyetisyen desteği şarttır.

  1. Ayşgül Usta diyor ki:

    İyi ki sizi tercih etmişim Merve Hanım, 2. ayımızda toplamda 8 kilo verdim ve açlık ataklarım son buldu. İlginiz için teşekküler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir