Bursa En İyi Diyetisyen

bursa diyeti

Bursa’da diyetisyenler uzun yıllardır hizmet vermektedir. Fakültelerin ilgili bölümünden mezun olan bireyler diyetisyendir. Diyetisyen olmak için 4 yıllık üniversite eğitimi gereklidir. Bursa Diyetisyen sadece zayıflatmaz, diyetisyenin birincil görevi sağlığın korunmasına , geliştirilmesine katkı sağlamaktır.

Diyetisyen kilo alma, kilo vermenin yanında çeşitli hastalıklarda; özel durumlarda beslenmenin düzenlemesini sağlamaktadır. Bazı hastalıkların tedavisinde diyet tedavisi birincil tedavi yöntemi olarak kabul edilmektedir. Diyetisyenlik, kişisel ve kurumsal beslenme danışmalığı hizmeti veren diyetisyenlerin sayısı Bursa’da dahil olmak üzere değişiklikler göstermektedir. Bursa diyetisyen sayısı oldukça fazla gibi görünse de nüfusa oranladığımızda diyetisyen sayısı diğer büyük şehirler ile aynı oranlardadır.

bursa diyet

Bursa’da Sahte Diyetisyen Var mı?

Yüz yüze diyet veya online diyet danışmanlığı almak isteyen bireyler sahte diyetisyenlere karşı çok dikkatli olmalıdırlar. Özellikle Bursa, İstanbul, İzmir gibi büyük şehirlerde sahte diyetisyenler ile çok fazla karşılaşılmaktadır. Diyetisyen unvanını sadece  üniversitelerin Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölümlerinden mezun olan kişiler kullanabilmektedir. Üniversitelerin  ilgili bölümünden mezun olmayan kişiler diyetisyen unvanını kullanamazlar. Beslenme danışmanlığı hizmetini almadan önce diyetisyenin mesleki yeterliliği, eğitim aldığı üniversite sorgulanmalıdır. Uzmanlığı olmasa dahi kendi tecrübelerine dayanarak danışmanlık hizmeti veren kişilere karşı dikkatli olunmalıdır. Sahte diyetisyenler, önerdikleri beslenme planlarıyla bireylerin sağlıklarından geri dönüşü olmayan hasarlara yol açmaktadır. Bursa’da sahte diyetisyenler vardır. Ufak bir sorgulamay

Bireyin ihtiyaçlarını karşılamayan, yaşam tarzına uyumlu olmayan diyet listeleri kısa vadede kas kayıpları, halsizlik, saç dökülmesi, isteksizlik gibi problemlere yol açmaktadır. Uzun süreli ise depresyon, kardiyovasküler hastalıklar, vitamin ve mineral yetersizliklerine neden olmaktadır. Sahte diyetisyenlerin yazdığı diyet listeleri kısa vadede işe yarar görünse de yani tartıda kilo kayıpları gözlemlemenizi sağlasa da kendini kötü hissetme, yüzde çökmelere neden olmaktadır. Sahte diyetisyenlerden uzak durmak kaliteli yaşam için gereklidir.

Bursa’da Diyetisyenler Nerede Çalışıyor?

Bursa’da diyetisyenler özel hastaneler, devlet hastaneleri,  danışmanlık merkezleri başta olmak üzere; güzellik merkezleri, spor salonları, fizyoterapi merkezleri gibi çeşitli kurumlarda hizmet vermektedirler. Diyetisyenlik geçtiğimiz son 10 yılda hızla gelişme gösteren çağın en önemli danışmanlık hizmetlerinden biri olmuştur. Sağlığın korunması ve geliştirilmesinin yapı taşı doğru beslenme alışkanlığı kazanmaktır.

Bursa Diyetisyen Ücretleri 2020

Sağlıklı beslenmeyi öğrenmek, yaşam kalitesini artırarak kilo kaybını  amaçlıyor  sağlıklı yaşama ilk adım olarak diyetisyen desteği almak istiyorsanız diyetisyen ücretleri sizler için merak edilen bir konudur. Bursa diyetisyen fiyatları 2020 yazımızda bulabilirsiniz. Zayıflamak için bursa diyetisyen ücretleri, kilo alma diyetisyen danışmanlık fiyatları.Bursa Diyetisyenler sağlıklı yaşam konularında uzmanlıklarını paylaşmakta; bireysel ve kurumsal danışmanlık hizmeti vermektedirler. Her vücut tipine, kiloya, yaşa ve cinsiyete göre sağlık durumunu, aktivite durumunu göz önünde bulundurarak bireysel liste oluşturmanın yanında beslenme eğitimleri de düzenlemektedirler. COVİD- 19 pandemi dolayısıyla diyetisyenler de online diyet, online beslenme danışmanlığı hizmetine odaklanmışlardır. Bursa’da online diyetin arz ve talebi günden güne artmaktadır.

Eğer kilolarınızdan şikayetçiyseniz ve kendi başınıza fazla kilolardan kurtulmayı başaramadıysanız diyetisyen desteği almalısınız. Diyetisyen aç bırakmadan kalıcı ve sağlıklı kilo kaybı hedefindedir. Kalıcı zayıflama için yardım istemekten çekinmemelisiniz. Artık online platformlarda da görüntülü, hatta sesli veya sadece mesajlaşarak istediğiniz beslenme danışmanlığı hizmetini alabilirsiniz. Diyet ücretleri yüz yüze diyet ve online diyette değişim göstermektedir.

Devlet hastaneleri Bursa’da ücretsiz diyet hizmeti sunmaktadır. Ancak ücretsiz diyetisyen hizmetinden faydalanmak için öncelikle dahiliye yani iç hastalıkları uzmanı muayenesi gerekmektedir. Dahiliye uzmanı uygun görürse sizleri diyetisyene yönlendirmekte ve diyetisyenlik hizmeti alabilmektesiniz. Devlet hastanesi muayene süresi genellikle yoğunluktan ötürü ortalama 3-5 dakika arası sürebilmektedir. Diyetisyen kişisel bilgileriniz doğrultusunda bazal metabolizmanın ihtiyaç duyduğu kaloride diyet listelerini sizlere sunar ve ortalama 15 gün veya 1 ay sonra tekrar görüşmeye çağırır.

Bursa’da çoğu özel hastanede diyetisyen bulunmaktadır. Bursa diyetisyen seans ücretleri 100tl ile 500tl arasında değişmektedir. Bazı özel hastanelerde seans süresi 3-10 dakika arasında değişe de bazılarında 20-30dk arası sürmektedir. Seans süresinin uzun olması diyetisyenin sizleri daha iyi tanıması ve sizlere özel; hiçbir ayrıntıyı atlamadan diyet listenizi hazırlaması demektir. Bursa’ da özel hastanelerde çalışan bazı diyetisyenler seans süresini olabildiğinde uzun tutup danışanlarıyla birebir ilgilenirken; bazıları daha çok kişiye erişebilmek adına danışanlarına çok kısa süre  içerisinde beslenme danışmanlığı hizmeti sunmaktadırlar. Diyetisyenlik hizmeti almak istediğiniz diyetisyenin seans sürelerini sormanız başarı ve motivasyon için önemlidir. 20- 30 dakika süren muayene süresi bursa diyetisyen danışmanlığı için idealdir. Sorgulamaktan çekinmeyin.

bursa diyetisyen

Bursa’da özel klinik ve Bursa beslenme danışmanlığı merkezlerinde de diyetisyen ücretleri değişim göstermektedir. Ortalama 100 tl ile 750 tl arsında olan danışmanlık ücretleriyle karşılaşılmaktadır. Seans süresi ve diyetlerin bireysel olarak hazırlandığına dair sıkı bir araştırma yapılmadan Bursa özel kliniğinde hizmet vermekte olan diyetisyen tercih edilmemelidir.

 

 

  1. Saadet Yavuz diyor ki:

    Yaşam tarzı değişimi her şeydir, Merve Hanım ile 18 kiloyu premium paket ile 3 ayda yolculadık, devamı geliyor. Herkese gözü kapalı tavsiye ediyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir